Rocznica święceń biskupich

Dziś przypada piąta rocznica święceń biskupich Księdza Biskupa Zbigniewa Zielińskiego. Czcigodnego jubilata polecamy modlitwom wiernych. A Księdzu Biskupowi życzymy wszyscy wszystkiego najpiękniejszego. Niech Pan Bóg prowadzi i wspiera!

Czerwona strefa

UWAGA. Od dzisiaj obowiązują nowe obostrzenia związane z gwałtownym wzrostem zachorowań na covid-19. Maksymalna liczba wiernych w naszej świątyni na jednej mszy wynosi 40 osób. Przypominamy też o konieczności zasłaniania ust i nosa przez wszystkich obecnych na mszach i nabożeństwach.

Pamiętny 16 października

Dziś przypada 42 rocznica wyboru Jana Pawła II. Pamiętasz, gdzie wtedy byłeś (byłaś)? Pamiętasz tamten dzień?

Dzień nauczyciela

Dziś przypada Święto Edukacji Narodowej. Wszystkim Szanownym Nauczycielom wszystkiego najpiękniejszego!!! Niech Pan Bóg błogosławi!

Matki Bożej Różańcowej

Dziś w liturgii wspomnienie Matki Bożej Różańcowej. Od dziś rusza akcja „Morze modlitwy” . Rozpoczyna się dwumiesięczna modlitwa różańcowa, która zakończy się 8 grudnia w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Będziemy modlić się o błogosławieństwo Boże dla naszych miast i miejscowości oraz dla całej naszej Ojczyzny. Zachęcamy do włączenia się w tę inicjatywę poprzez odmówienie codziennie jednej dziesiątki różańca przez dwa miesiące. W ten sposób chcemy odpowiedzieć na wezwanie Maryi, która w Fatimie i w Gietrzwałdzie prosiła o codzienne odmawianie różańca.

Święta od Miłosierdzia Bożego

Dziś przypada wspomnienie świętej siostry Faustyny Kowalskiej, apostołki Miłosierdzia Bożego. Koronka…cóż za wspaniałą modlitwa. A jaka wspaniała jest tajemnica Miłosierdzia Bożego!

Imieniny Papieża

Dziś oprócz wspomnienia jednego z największych świętych w historii, czyli świętego Franciszka z Asyżu przypadają imieniny Ojca świętego, papieża Franciszka. Bardzo potrzebuje modlitwy Kościoła, a więc i naszej…

Wspomnienie świętych Aniołów stróżów

Dziś wspominamy w liturgii świętych Aniołów Stróżów. Każdy z nas ma takiego anioła. Specjalnie dla siebie. Może warto wrócić do modlitwy :”Aniele Boży, stróżu mój…”. To nie jest modlitwa starych ludzi i małych dzieci…

Różaniec

W dniu dzisiejszym rozpoczynamy miesiąc szczególnie poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej codziennie po wieczornej mszy świętej. Również w niedziele października.