REKOLEKCJE

Ponieważ nie możemy w związku z pandemią niczego planować, proponujemy w tym roku inną formę rekolekcji. Zapraszamy do rekolekcji przeżywanych INDYWIDUALNIE. Jak to ma wyglądać? Wybierz sobie trzy kolejne dni w okresie Wielkiego Postu, przyjdź przez te trzy kolejne – jeśli da się – dni, weź udział w eucharystii. Na koniec (może być w ostatni z tych dni- przystąp do spowiedzi. Zapraszamy do spowiedzi każdego, również tych, którzy nie mogą otrzymać rozgrzeszenia (w tym przypadku otrzymają błogosławieństwo). Piękną i zbawienną rzeczą dla każdego z nas jest stanąć w pełnej prawdzie wobec Pana Boga, który w każdym przypadku zainteresowany jest usprawiedliwieniem człowieka. Dodatkowo zapraszamy do modlitwy. Jest wiele intencji dla naszych modlitw. Nie tylko nasze sprawy ale szczególnie naszych bliskich, znajomych, sąsiadów; także naszych wrogów. Pan Bóg daje nam tę obecną sytuację i wyraźnie widać że zaprasza nas do wejścia z Nim w intymną relację.

Popielec

Dziś Środa Popielcowa. Msze z obrzędem posypania głów popiołem na mszach o 7.00, 18.00 i 19.30.

Odpust!

Nasza Parafia dziś świętuje. Odpust ku czci świętego Walentego to bardzo dobra okazja do wyrażenia wdzięczności Panu Bogu za to miejsce, w którym możemy dojrzewać do dojrzałości w wierze. Drugi powód do wdzięczności – tym razem wobec ludzi – za każde dobro, jakiego doznajemy. I to duchowe i to materialne. Obyśmy potrafili wykorzystywać każdą okazję do czynienia dobra. Nawet tę najdrobniejszą. Wszystkim naszym Parafianom i Stałym Bywalcom (Niestałym też, hę!) wszelkiego błogosławieństwa od Pana Boga. ks. Jarosław Ropel, ks. Dariusz Woźni i ks. Grzegorz Leszczyński