Regulamin forum parafii św. Walentego

Regulamin forum.
administrator
Administrator
Posty: 1
Rejestracja: 10 kwie 2017, 11:36

Regulamin forum parafii św. Walentego

Post autor: administrator » 11 kwie 2017, 6:16

Zasady korzystania z forum:

Rejestracja konta użytkownika oznacza akceptację regulaminu forum. Zasady tutaj zapisane mają na celu ułatwienie korzystania z forum użytkownikom, uniknięcia niepotrzebnego bałaganu oraz wprowadzenie zdrowych zasad i dobrej atmosfery dyskusji.

I. Zasady ogólne - rejestracja i konto użytkownika.

1. Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać posty na forum.
2. Podczas rejestracji należy podać poprawny adres e-mail, co jest niezbędne do aktywacji konta.
UWAGA!! Po wypełnieniu formularza rejestracyjnego na stronie na podany e-mail zostanie przesłany link autoryzacyjny. Należy go uruchomić, by konto użytkownika zostało uaktywnione!!
3. Login użytkownika nie może być słowem obraźliwym. Nie powinien być także adresem strony www lub takowego przypominać. Login powinien się skaładac minimalnie z 4 znaków,a maksymalnie z 14. Krótsze oraz dłuższe loginy będą usuwane!
4. Rozmiar avatara (obrazka pod nickiem) nie powinien przekraczać wymiarów 120 na 120 pikseli. Jego "waga", czyli rozmiar w kilobajtach, powinna pozwalać na sprawne i szybkie ściąganie strony przez wszystkich użytkowników Sieci. W przypadku złamania tego punktu regulaminu sprawa będzie rozpatrywana przez administratorów lub moderatorów.
5. Podobne zasady dotyczące "wagi", jak zawarte w punkcie 4., tyczą się wszelkich obrazów w podpisach użytkowników.
6. Niedozwolone jest umieszczanie w profilu i postach odnośników do stron lub treści pornograficznych i powszechnie uznanych za obraźliwe.

II. Pisanie na forum.

1. Wypowiedzi należy pisać językiem zrozumiałym, starając się eliminować z postów błędy ortograficzne i inne utrudniające ich czytanie.
2. Nie używamy wulgaryzmów.
3. W razie potrzeby należy edytować posty, zamiast pisać dwa pod rząd.
4. Podczas zakładania tematów bardzo ważne jest zamieszczanie ich w odpowiednich działach, a przede wszystkim ich poprawne i jasne tytułowanie. Tematy niejaśnie lub niezrozumiale zatytułowane będę zminiane lub kasowane.
5. Należy unikać zbędnych komentarzy, pisania nic nie wnoszących postów, powtarzania, dyskusji na kształt czatu.
6. Użytkownicy proszeni są o nie pisanie kolorem czerwonym. Jest on przeznaczony dla moderatorów do poprawiania treści niezgodnych z regulaminem lub wyjaśnienia ingerencji w dany post.

III. Kary.

1. Złamanie regulaminu i przyjętych zasad przez użytkownika jest rozpatrywane przez administratora lub moderatora i może skutkować zablokowaniem profilu użytkownika.
2. Kary są z reguły przyznawane za znaczące, umyślne, złośliwe lub wielokrotne łamanie zasad regulaminu. Niemożliwe jest stworzenie "taryfikatora" kar i stosowania pewnego ustalonego szablonu do wszystkich przypadków. Dlatego też interpretacja każdego przypadku należy do osób sprawujących opiekę nad forum, którzy biorą pod uwagę liczne okoliczności i kierują się zdrowym rozsądkiem.
3. Ostrzeżenia o łącznej wadze 5 skutkują zablokowaniem użytkownika (banem). Może on być okresowy lub całkowity.

IV. Działy forum.

1. "Ogólne" to forum poświęcone każdej z części parafi. Jest to miejsce na poruszanie kwestii odnoszących się jedynie do określonych w dziale terenów. Wiadomości kierowane do wszystkich parafian należy umieszczać w dziale "Aktualności".
2. Bezpośrednie pytania do księży należy zamieszczać w odpowiednim dziale na forum "Parafia". Ułatwi to zdobycie informacji, skróci czas czekania na odpowiedź i pomoże w utrzymaniu porządku na forum.
3."Inne" to forum poświęcone zupełnie odmiennym, nie związanym z życiem parafialnym, tematom - sporcie, rozrywce, pogaduszkom itp.
4. Na forum Ogłoszenia nie odpowiadamy na posty. Tematy są usuwane po 30 dniach od ich napisania.

V. Administratorzy i moderatorzy.

1. Administratorzy i moderatorzy nie zastrzegają sobie prawa do nieomylności. Ich działania mają na celu utrzymanie porządku na forum oraz eliminowanie użytkowników łamiących zasady regulaminu oraz wypowiedzi sprzecznych z jego zasadami i nie wnoszących nic do dyskusji.
2. Administratorzy, moderatorzy oraz parafia nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii użytkowników, jednak zastrzegają sobie prawo do ich usuwania lub modyfikacji, jeżeli są one niezgodna z regulaminem. Dane osób (e-mail, IP), które nie przestrzegają regulaminu, będą ujawniane odpowiednim organom.
3. Należy liczyć się z ich decyzjami. Wszelkie wątpliwości i zażalenia powinno się zgłaszać poprzez PW (Prywatną Wiadomość), nie zaś pisząc na forum.
4. Podobnie rzecz ma się z pytaniami, uwagami, propozycjami, skargami, na które admini i moderatorzy są otwarci. Ponadto można je zamieszczać w oddzielnym dziale "Sprawy techniczne".

Zablokowany

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Armonjuse, Semntile i 1 gość