Niedziela Palmowa 5 kwietnia 2020

OGŁOSZENIE PARAFIALNE

NIEDZIELA 05 KWIETNIA 2020

1.    Przypominamy, że dziś nie święcimy palm.

2.    Od poniedziałku do środy trwa adoracja Najświętszego Sakramentu przez cały dzień od zakończenia porannej mszy aż do wieczornej mszy o 18.00. Cały czas jest też okazja do spowiedzi świętej. Jeden z księży jest cały czas do dyspozycji. W Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę adoracja od  godziny 9.00 do 17.00 z okazją do spowiedzi. Potem kościół będzie zamknięty.

3.    Przypominamy, że w kościele w trakcie całego dnia, gdy trwa adoracja może przebywać maksymalnie pięć osób. Dotyczy to również Triduum Paschalnego.

4.    Przypominamy że nadal odwołane są wszystkie nabożeństwa poza codzienną mszą świętą.

5.    Informujemy że uroczystość Triduum Paschalnego, a więc Wielkiego Czwartku, Piątku i Soboty odbywać się będą zgodnie z zarządzeniem Kościoła bez udziału wiernych. A więc nie ma możliwości brać w nich udziału w kościele ani przed kościołem. Nagłośnienie na zewnątrz nie będzie włączone. Bardzo prosimy o zastosowanie się do tych zarządzeń. Intencje na Wielki Czwartek i Wigilię Paschalną będą odprawione w te dni tak jak zostały przyjęte.

6.    W Wielką Sobotę nie będzie poświęcenia pokarmów. W tym trudnym czasie Kościół zachęca nas abyśmy odmówili specjalną modlitwę w czasie śniadania wielkanocnego. Tekst jest na naszej stronie parafialnej.

7.    W niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego msze od godziny 9.30. W Poniedziałek wielkanocny msze w porządku niedzielnym od godziny 8.00. Nadal obowiązują obostrzenia związane z liczbą osób w kościele tzn. maksymalnie 5. Zapraszamy na te msze tylko tych, którzy mają zamówioną intencję. Pozostałych Parafian zachęcamy do uczestnictwa w liturgii tych pięknych dni poprzez środki masowego przekazu.

8.    Dziękujemy serdecznie wszystkim naszym Parafianom i Gościom za troskę o nas i o tę świątynię. Troskę która wyraża się poprzez modlitwę ale i przez wymiar finansowy w przelewach zamiast niedzielnej „tacy”. Bóg zapłać!

05.04. – 13.04.2020

NIEDZIELA 05.04 V NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ

8.00               Msza kaszubska

9.30               + Zmarli z rodziny Pawlak i Kloskowskich